Plavání pro školy a školky

Máte-li zájem přijďte se na nás podívat každé pondělí až pátek od 9.00 do 12.00 hodin přímo na bazén Kraví hora. Nabízíme ukázkové hodiny. Můžete s dětmi přijet a vyzkoušet si jak to u nás chodí. Zavolejte nám, rádi Vám poradíme! Telefon +420 777 645 517.

Jak a kde se plave

  • ŠKOLKY - trénink probíhá v hrátkovém bazénu na Kraví hoře v Brně. Jedna lekce trvá 40 min. Teplota vody je 27-28°C.
  • ŠKOLY - plavou na velkém bazénu na Kraví hoře. Výuka probíhá podle metodiky za pomoci plaveckých pomůcek a profesionálních trenérů. Bojácné děti začínají výuku na malém bazénu.
  • Děti na plavání vozíme naším vyhřátým autobusem od školky a po vyučování je odvezeme zpět. Výuku dětem usnadní a zpříjemní nové, pěkné pomůcky, klouzačka a spousta hraček. Každý plaváček dostane Mokré vysvědčení. 
  • Citlivý přístup dostatečného počtu trenérů umožňuje přijímat i menší nebo bojácné děti. Budeme s nimi pracovat individuálně a pomaleji. Naším úkolem je formou hry naučit děti orientaci ve vodě a základům plavání. 
  • Ty nejšikovnější děti si vybíráme do závodního plavání. Pod vedením zkušených trenérů mohou u nás trénovat až do dospělosti. Pokud nechce dítě závodit, může být pro ně plavání výborným doplňkovým sportem. 

Jak kurz probíhá

Na začátku a na konci plavání mají děti volno. Mohou si tak hrát s pomůckami a kamarády. Na výuku jsou děti rozdělené dle plaveckých schopností do dvou skupin na rybičky a delfíny.

  • Ve skupině "RYBIČKY" bývají často nejmenší děti, které poprvé samy plavou a seznamují se s vodou. Výuka je vedena zábavnou formou. Děti se učí foukat bubliny do vody, potopit hlavu a rozkopat nohy. Po čase, jakmile se tyto základní dovednosti naučí, začneme plavat s pomůckami a deskami. Výuku prokládáme hrami ve vodě, říkadly s vodní tématikou, skluzavkou, lovením předmětů nebo překonávaní překážkové dráhy.
  • "DELFÍNCI" tato skupinka je tvořena většími děti. Tady se zdokonalí kopání nohou, dýchání, plavání s malými deskami, šipky, začne se plavat i bez pomůcek. Šikovné děti si zkusí celý plavecký styl znak a kraul, ty nejšikovnější na konci kurzů zvládnout přeplavat celý malý bazén bez zastavení. I zde mají děti plavání prokládané lovením, potápěním, překonávání překážkových drah, nebo týmovými hrami.