Tábory Kraví hora

Cena na týden: 4.500 Kč/ 3.750 Kč se slevou*

Letní příměstské plavecké tábory na Kraví hoře

 • pořádá Plavecký klub SKP Kometa Brno pod vedením Kateřiny Haškové
 • Týdenní plavecké tábory si oblíbili nejen naši členové, ale také děti, které s námi přes rok neplavou. 
 • Táborů se účastní děti od 4 do 12 let, plavci i neplavci. 
 • Po celou dobu se dětem věnují profesionální trenéři. Děti si užijí naplno letní zábavu a táborové hry, ale kromě toho se i zdokonalí v plavání. 
 • Prostory koupaliště Kraví hora nabízí mnoho sportovišť. Pro menší dítka také prolézačky a pískoviště. 
 • Pestrý doplňkový program zahrnuje i středeční tematické výlety
 • Děti mají naše tábory moc rády a my se vždy těšíme na nové tváře! 
 • Pro neplavce pořádáme týdenní intenzivní kurzy.
 • A jak vypadá náš táborový den? Malá ukázka ZDE - VIDEO 

Přihlášky na tábory Kraví hora

*změna středečního tematického programu vyhrazena

PŘIHLÁŠKA 

T1 Přehrada

8.7. - 12.7.2024

Výlet na přehradu, jízda parníkem a na paddelboardu. 

PŘIHLÁŠKA

T2 ZOO

15.7. - 19.7.2024

Výlet do zoologické zahrady


PŘIHLÁŠKA

T3 Hvězdárna

22.7. - 26.7.2024

Komponovaný pořad, digitárium, interaktivní expozice a spousta zábavy

PŘIHLÁŠKA

T4 LES

29.7. - 2.8.2024

Výlet do lesa se zábavným programem

PŘIHLÁŠKA

T5 Město

5.8. - 9.8.2024

Výlet do města se zábavným programem.  


PŘIHLÁŠKA

T6 Zahrada

12.8. - 16.8.2024

Návštěva botanické a Otevřené Zahrady (dle věku, do skleníků můžou děti od 7 let).

PŘIHLÁŠKA

T7 Hrad

19.8. - 23.8.2024

Výlet na hrad Veveří


PŘIHLÁŠKA

T8 Zábavní centrum

26.8. - 30.8.2024

Spousta dobrodružství v zábavním centru.


Přihláška pro náhradníky

V případě, že Vámi vybraný termín je již obsazen, je možné přihlásit se jako náhradník. O volných místech budeme náhradníky včas informovat. 

NÁHRADNÍCI TÁBOR KH 2024 →

Informace k táborům Kraví hora

1. Kde se tábory konají?

V areálu koupaliště Kraví hora. Zde se nachází spousta sportovišť, prolézačky i pískoviště pro malé děti, krytý a venkovní bazén. Mapa areálu ZDE.

2. Jaké je zaměření táborů?

Hlavní náplní táborů bude výuka plavání. Je potřeba, aby děti měly alespoň trochu dobrou fyzičku. Plavat budeme (mimo středy) 2 hodiny denně na krytém bazénu. V případě pěkného počasí můžeme plavat dopolední trénink na venkovním bazénu (netýká se neplavců). Tábory pořádáme proto, aby se děti naučily plavat, nebát se vody a také aby smysluplně trávily prázdniny. 

Prosím, neposílejte na tábor děti nesamostatné a neschopné účastnit se výuky v kolektivu. Je to sportovní tábor a děti budou po celém dni unavené. 

3. Jak tábory probíhají?

Děti mohou chodit od pondělí do pátku od 7.30h do 16.30h.

Program bude od 8.00h do 16.00h. Do 16.30h mohou děti zůstat na koupališti pod dozorem.

Děti přiveďte ráno na hřiště za koupalištěm, kde si je převezmeme. Tamtéž si je můžete od 16.00 do 16.30 hodin vyzvednout. Budete-li chtít dítko vyzvednout v jinou dobu, tak zavolejte nebo si odchod domluvte s trenérem při nástupu.

První den tábora je nutné, aby s dítětem přišel jeho zákonný zástupce a podepsal, že máme jejich údaje v pořádku a předávají nám zdravé dítě.

Potvrzení pro pojišťovnu vystavím na základě předložení potvrzení o zaplacení první den tábora při předání dítěte.

4. Rozdělují se děti do družstev?

Děti budou rozděleny na hry a soutěže podle data narození do 3 družstev – malí, střední a velcí. Na plavání dle informace od rodičů na PLAVCE (dráha) a NEPLAVCE (malý bazén).

5. Jaké jsou podmínky pro nejmenší děti?

"DROBCI" – to jsou děti, které jsou malé a nezvládnou 2x denně plavat. Tyto děti budou ráno plavat a po obědě si schrupnou a pak půjdou na procházku, písek, koupaliště….. Budou součástí táborů jen je budeme šetřit (usínají nám u oběda). Cena je stejná jako za tábor. 

6. Kdy se jede na výlet?

Ve středu neplaveme a podnikáme celodenní výlet, který je tematicky zaměřený. Návštěva hvězdárny, výlet do zoologické zahrady, na přehradu.... každý turnus má jiné téma. V případě nepříznivého počasí či jiné překážky je možná změna tematického programu. Budete včas informováni.

7. Co si vzít s sebou na tábor?

Plavky, ručník, brýle, láhev s pitím – je možné ji kdykoliv doplnit, příbor a svačinu na dopoledne. Dle počasí – kšiltovku, šátek, krém na opalování, pláštěnku, mikinu. Vše v batůžku. Každé dítě musí mít batůžek svůj (ne jeden pro sourozence).

Na sebe sportovní oblečení a obuv (budeme sportovat a běhat). Nedávejte s sebou dětem zbytečnosti a drahé věci, mají problém všechny věci si ohlídat. Také dětem, prosím, nedávejte mobilní telefony! Budete mít k dispozici číslo na trenéry jednotlivých družstev. A trenéři budou mít číslo na vás. 

8. Jak je zajištěno stravování?

Stravování zajišťuje firma ZDRAVÝ RESTAURANT (oběd + ovoce na odpoledne).

Dopolední svačinku dejte dítěti do batůžku.

Pitný režim: každé dítě bude mít svoji 1/2 litrovou láhev. Dolít si mohou při obědu a odpoledne po plavání. K dispozici je voda z profesionální kuchyňské čističky vody, sirup a citron.

Stravovací omezení: firma ZDRAVÝ RESTAURANT je schopná nám dodávat jídlo bezlepkové, bez mléka, vajec a podobné jednodušší diety. Pokud má vaše dítko kombinované alergie, dejte mu prosím jídlo z domu nebo můžete oběd v poledne přinést – cena bude o 500 Kč nižší.

Strava je připravovaná pro děti, které sportují. Je dobrá a výživná. Děti trochu do jídla nutíme. Je potřeba, aby se najedly, když sportují. Nedávejte dětem na tábor cukrovinky a přeslazené nápoje (cola, fanta…). Některé děti oběd vyhodí a pak se cpou těmito dobrůtkami. Moc vás v tomto prosím o spolupráci.

9. Jaké jsou platební podmínky?

Vyplňte on-line přihlášku a pošlete příslušnou částku. Doporučujeme tábor uhradit do konce května, nejpozději pak týden před zahájením. Po zaplacení příslušné částky můžete s účastí Vašeho dítka na 100% počítat!

Účet: 8822184028/5500

Variabilní symbol: 255

Specifický symbol: 1 – 8 (podle čísla tábora)

Do zprávy pro příjemce napište jméno dítěte. Za každé dítě a každý tábor je nutné poslat peníze jednotlivě.

Přihláška se stává platnou po zaplacení. V případě obsazení všech termínů nebude možné se na tábor přihlásit.

10. Co znamená "věrnostní sleva"?

Pro členy klubu SKP Kometa, děti, které s námi plavou v kurzech nebo již byly v minulosti na našem táboře či odpoledním kurzu a děti ze školek, které plavou s Kometou, máme 3 věrnostní kupóny po 250 Kč (v celkové hodnotě 750 Kč). Tyto slevové kupóny lze použít takto:

 • 1 kupón na Letní intenzivní kurz pro neplavce (max. sleva 250 Kč)
 • 1 až 3 kupóny na Letní příměstský tábor Kraví hora (max. sleva 750 Kč)
 • 1 až 2 kupóny na Letní příměstský tábor Pisárky (max. sleva 500 Kč)
 • Příklad: Váš malý syn byl v minulém roce na příměstském táboře s Kometou. Letos ho chcete opět přihlásit na 1 týden na tábor Pisárky a 1 týden do letního intenzivního kurzu pro neplavce na Kraví hoře. Dostanete 3 slevové kupóny v celkové hodnotě 750 Kč, kde použijete 2 na sportovní tábor Pisárky a 1 na letní plavecký kurz Kraví hora.

Plavat s Kometou se vyplatí! :-)

11. Co dělat když dítě onemocní? Storno?

V případě onemocnění během příměstského tábora, potvrzené lékařem a tím ukončení pobytu dítěte na akci, bude vrácena poměrná část nákladů pobytu po vyúčtování celé akce. Úplata bude vrácena se snížením o 200 Kč za administrativní činnost spojenou s táborem. Pokud doklad nebude předložen, bude účtován storno poplatek:

 • STORNO 5. – 1. den před začátkem tábora: storno ve výši 50% z úplaty tábora
 • ONEMOCNĚNÍ před nástupem na tábor potvrzené lékařem: storno 0% (pouze 200 Kč poplatek) – prosíme o vyplnění níže uvedeného dotazníku
 • UKONČENÍ tábora v jeho průběhu: storno 100% z úplaty tábora (např. pokud je dítě nepřizpůsobivé, sprosté, nespolupracuje, šikanuje ostatní děti a není schopno dále pokračovat)

DOTAZNÍK (důvod odhlášení z tábora)

12. Jaký je denní harmonogram?

  Pondělí, úterý, čtvrtek a pátek:

  7:30  –  8:00 příchod dětí (hraní si na hřišti)

  8:00  –  9:00 rozcvička, hry a soutěže

  9:00  – 10:00 plavání

10:00 – 10:30 svačina

10:30 – 12:30 hry a soutěže

12:30 – 13:00 oběd

13:00 – 14:00 polední klid (povídání, nebo klidné hry ve stínu)

14:00 – 15:00 plavání

15:00 – 16:00 svačina, hry

16:00 – 16:30 odchod domů

Středa:

Jedeme na tematický výlet. Vedoucí vám sdělí veškeré informace předem v daném týdnu tábora.

13. Desatero pro plavecké příměstské tábory

 • Na tábory voďte své děti včas do 8 hodin. 
 • Neprotahujte loučení se svými dětmi – je jim potom ještě více smutno.
 • Děti mají vhodné oblečení – kraťasy, tričko, ponožky, tepláky, mikinu, holčičky učesané a sepnuté vlásky. Nezbytná je sportovní obuv.
 • Pití si děti nosí ve vhodné plastové láhvi (podepsané) s násoskou, případně v takové láhvi, kterou zvládnou děti otevřít samy.
 • Rodiče nemohou být přítomni. Věřte, že to vaše děti zvládnou! Nežádejte o povolení být přítomni, ostatním dětem by to bylo líto. Pokud se na dítko chcete dívat, dělejte to potají, aby vás nevidělo.
 • Dítě si od vás přebere zodpovědný trenér u šaten nebo u vchodu do areálu. Vaše dítě nasměruje za ostatními.
 • Dodržujte a respektujte pokyny trenéra. To platí i pro děti. Je nutné, aby se děti nevzdalovaly od svého družstva a aby se chovaly slušně.
 • Pokud se dítěti na táboře něco nelíbí, okamžitě mě o tom informujte (Katka Hašková 777645517). Neberte to jako žalování. Problémy a starosti vaše i vašich dětí jsem schopná vyřešit okamžitě. V celém areálu je kamerový systém. Pokud by se dělo něco špatného, můžeme to objektivně posoudit a vyřešit.
 • Nedožadujte se pro své děti výjimek.
 • Podporujte své děti! Přáním nás i vás je spokojené dítě, které se naučí plavat, hrát kolektivní hry a najde si kamarády, se kterými se domluví bez pomocí sociálních sítí.
 • Pokud se bude vaše dítě chovat nevhodně, šikanovat ostatní děti, mluvit sprostě nerespektovat trenéra, budete na toto chování upozorněni. V případě, že situaci společně nevyřešíme, bude dítě bez náhrady z tábora vyloučené.